#DenDetiTakTrochuInak 2021 na nádvorí Starej radnice v Bratislave

www.zazracnedeti.sk #POdPorNas #Dakujeme

Predchádzajúce dva roky sa nám (o.z. POP akadémia – Pokora Odvaha Pokoj) podarilo vytvoriť na MDD nezabudnuteľný benefičný program pre deti, počas ktorého čítajú rôzne osobnosti od pána Dobšinského povesti – rozprávky. Predchádzajúce ročníky to boli osobnosti ako Táňa Pauhofová, Juraj Hrčka s Martinom Šalachom, Adriana Poláková, Juraj Bača s Rexom, Jaro Slávik, Zuzka Porubjaková, Heňa Mičkovičová, Ľubo Kostelný, pán Dušan Jamrich,
vychádzajúca hviezda Perinbaby a baletka SND Valéria Frištik, či hokejista Rišo Kapuš.

Milé deti stretnete sa s kráľovnou a kráľom rytierskych princezien a malých rytierov, uvidíte naše prvé korunovačné klenoty: #KorunaPrePOP, najväčšie #PlysoveSrdce na svete, zažijete bublinový dážď, stretnete princeznú z rozprávky #SolNadZlato s jej večne sypajúcou sa (ne)soľou a ďalšie princezné, rytierov v zbroji, čaká vás rôzny bohatý sprievodný program a rôzne osobnosti vám prečítajú povesti z historických kníh Prostonárodné slovenské povesti od pána Dobšinského.
Čítať povesti z historických kníh Prostonárodných slovenských povestí, budú vzácni hostia, pre niekoho z ďalekých krajín (krajina divadla, televízie, filmu, športu, hudby, či tanca) a pre niekoho nie. 

Tento rok pozvanie prijali Marián Labuda a Olaf, Anka Okapcová a Kuko, Mária Bartalošová s manželom a Lujza Garajová Schrameková s deťmi.

ĎAKUJEME


Tešíme sa na vás a ďakujeme Múzeum mesta BratislavyBratislavský krajKultúra v Starom MesteKonzervatórium Bratislava, tímu  POP Akadémia – Pokora Odvaha Pokoj, čítajúcim osobnostiam a všetkým, ktorí nám pomáhajú vytvoriť nádhernú atmosféru, aby sa nám čo najvernejšie podarilo splniť malé-veľké detské sny. Sny, ktoré majú všetky deti, aj tie naše #ZazracneDeti rovnaké. Za tri roky našej existencie nebolo vôbec náročné dosiahnuť tú našu #InkluziaNaopak, kde o naše programy vytvorené pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami majú záujem všetky deti bez rozdielu. Naša vďaka patrí aj vám všetkým milí rodičia, za vašu trpezlivosť a ústretovosť.
Info: www.popakademia.sk 

Od 7.6. do 12.6. 2021 budeme na tejto stránke dopĺňať potrebné informácie, ktoré budú nastavené v rámci opatrení ÚVZ SR a RÚVZ SR, s presným programom a zoznam osobností, ktoré budú čítať dané povesti tento rok.

Program:
14:30 otvorenie brány a príchod kráľovnej (vstup od Hlavného námestia)
15:00 Marián Labuda a Olaf – Čarodejná kráľovná
15:30 Tuba kvartet Konzervatória
16:00 Anna Okapcová a Kuko – O veternom kráľovi
16:30 Šerm pána kráľa
17:00 Mária a Adrián Bartalos – Mahuliena zlatá panna
17:45 Bublinový dážď
18:00 Lujza Garajová Schrameková a jej deti Viktor a Grétka – O troch grošoch
18:30 Bublinový dážď a tancovačka
19:00 Pasovanie rytierskych princezien a malých rytierov

Tuba kvartet Konzervatória (Tolstého 11, Bratislava), v zložení  

Jozef Mašán, Samuel Kulík, Juraj Ružovič, Krištof Vanek

Pedagogické vedenie: Mgr. art. Nikolaj Kanišák  

Repertoár:  

Klaus Badelt a Hans Zimmer: Suita z filmu Piráti z Karibiku  

Ary Barroso: Samba „Brazil“   

Prosíme všetkých návštevníkov aby v rámci vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti nás všetkých boli zodpovední, a absolvovali COVID test (cca 24 hodín pred) pred vstupom na náš program. Vopred veľmi pekne ďakujeme.

Minimálnym vstupným 2,- EUR na osobu podporíte tvorbu našich programov pre deti. Ďakujeme. Počet návštevníkom je obmedzený podľa nariadení ÚVZ SR.

Program je vystavený:
1. účelovo každú hodinu podobne aby si deti zvykli a každú hodinu si deti užili vnímaním programu a nie boli vyrušované okolitými rušivými elementami, inak napísané aby ozaj tie povesti aj počúvali, nie len počuli,
2. je krátky (každú hodinu jedna povesť) lebo všetky deti vydržia iba “chvíľu” počúvať a potom sa chcú hlavne fotiť s osobnosťami, kráľovskou rodinou a rozprávkovými bytosťami a naháňať bubliny,
3. bez hlučnej hudby, lebo sú deti, ktoré hluk naozaj bolí v uškách,
4. jednoducho ale predsa vždy kúsok inak, lebo prekvapenia máme radi úplne všetci, nech máme hocikoľko rokov,
5. v priestoroch menšieho nádvoria z dôvodu pocitu bezpečného kontrolovateľného priestoru, ktorý ocenia ako deti tak aj maminy a aj ÚVZ SR,
6. a tak milo. Aby sme sa všetci dobre a šťastne cítili a decáky vysmiate boli 

#ZvladliSmeTo #BudeDobre #DakujemeZeVychovavateHrdinov s #POP#PokoraOdvahaPokoj
s láskou vaša kráľovná rytierskych princezien a malých rytierov #ANASUD Dusana Mazorova (predsedníčka POP Akadémia – Pokora Odvaha Pokoj ale hlavne mamina #ZazracnaBea a #Daniel)
Foto a grafika Kristína Bártfayová, ateliér BASEfactory, koruna Mária Feketeová ArtistGalavencek

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s