#KnihyPreZazracneDeti 2021

#KnihyPreZazracneDeti 2021 www.zazracnedeti.sk
Poslaním #POPakademia je v prvom rade tvoriť programy pre všetky deti bez rozdielu, ktoré sú však vhodne prispôsobené aj pre deti s rôznymi špeciálnymi potrebami. Ide o programy, v ktorých kladieme dôraz na vrátenie rodičov deťom a deti do náručia ich rodičov spoločným programom pre nich.
Vytvárame vhodné prostredie, v ktorom deti nerozlišujú inakosť svojich rovesníkov. Snažíme sa o dosiahnutie #InkluziaNaopak a naozaj sa nám to počas našich programov pre deti aj darí. Sme príkladom pozitívnej inklúzie v praxi.

Ďakujeme TV Bratislava
#VianocnyRozpravkovyStromcek na Bratislavskom hrade #DAKUJEME
#VianocnyRozpravkovyStromcek bude v areáli Bratislavského hradu
Aktuálne informácie o možnostiach zbierania rozprávkových knižiek

Pomôžte nám prosím vyzbierať rozprávkové knižky a zároveň prosím podporte distribúciu týchto knižiek na transparentnom účte www.zazracnedeti.sk, aby sme mohli odovzdať darované #Dobro #OdDetiPreDeti z najväčšej zbierky knižiek ďalším deťom. Pomôžte nám prosím naučiť #Deti, že čo v živote #DasDostanes, a že darovaná láska si ich môže v ten správny čas nájsť späť. Nie len počas našich akcií pre deti, ale aj keď prekonajú strach z vyšetrení. Naučme deti prosím chrániť prírodu formou recyklovania knižiek a posielania dobra ďalej v pre nich najzrozumiteľnejšej podobe – poslanej najobľúbenejšej rozprávkovej knižky inému dieťaťu, aby vyčarovala ďalší úsmev a pozitívnu spomienku, keď prídu ťažké chvíle v ich malom-veľkom detskom svete. #Dakujeme

Podmienky zbierky:
Rozprávkové knižky je možné darovať v rámci benefičného programu #RozpravkaJeUmenie pre MŠ a ZŠ. Nijak inak sa k nám už knižky nevedia dostať a je to tak z dôvodu kontrolovaného množstva knižiek, ktoré dokážeme aj dostať na miesta na to určené. Nie je v našich kapacitách skladovať nadmerné množstvo vyzbieraných knižiek. Ak máte záujem ako MŠ a ZŠ darovať knižky a zároveň potešiť deti krásnou rozprávkou, tak nám prosím napíšte mail. Bližšie informácie vám poskytneme na maily popakademia@gmail.com.

Bližšie informácie k zbierke:
Je to priame pokračovanie nášho projektu #PlysakyPreZazracneDeti, ktorý sme vytvorili a vyhlásili na
Svetový deň dobrosrdečnosti 13.novembra 2018.
Tento projekt priniesol úžitok a skvalitnenie života mnohých detí v SR. Pôvodne boli vyzbierané plyšáky určené pre deti s poruchou autistického spektra (PAS) v SR, ktoré mali získať počas našich programov pre ne. Podarilo sa nám však vyzbierať v priebehu 2 týždňov trvania zbierky cez osemtisíc plyšových hračiek. Pôvodne sme predpokladali s maximálnym počtom tisíc kusov. Vďaka tak veľkému počtu vyzbieraných plyšákov sme mohli vytvoriť najväčší #PlysovyVianocnyStromcek, vďaka ktorému sme sa stali #SlovenskyRekordman a potešiť tak všetky deti, ktoré poslali svoju plyšovú hračku do zbierky, či najväčšie #PlysoveSrdce ku kampani #NaModro #SoStastimVsrdci, a vďaka nemu môžme lepšie šíriť pozitívne informácie o deťoch s PAS počas našich inkluzívnych programov pre deti a rodičov, či v školách. Naozaj sa nám podarilo vytvoriť prostredie pre “našu” #InkluziaNaopak, kde majú prístup všetky deti a aj hendikepované deti, kde cítia podporu všetky rodiny a aj rodiny s hendikepovanými deťmi, prostredie v ktorom rovnako ako rodičia tak aj deti nevnímajú svoje odlišnosti a rešpektujú sa navzájom vďaka spolupráci, ktorá je nevyhnutnou súčasťou našich programov. Naše programy pre deti a rodičov, či pre školy musia byť tak dobré, aby o ne mali záujem všetky deti a ich rodičia, či školy.
Počas našich programov pre deti, dostávali deti ako odmenu za vykonané #Dobro, zvládnutie zadanej úlohy, pri prekonaní strachu alebo len pre potešenie lebo sú v inom prostredí ako v domácom (nemocnice, psychiatrie, DSS, reedukačné centrá a podobne) plyšovú hračku. Podobne to bude aj s rozprávkovými knižkami, len teda projekt #KnihyPreZazracneDeti s programom pre MŠ a ZŠ bude fungovať počas celého školského roka na území celej SR, tam kde nám to Covid opatrenia a nariadenia RÚVZ SR dovolia.

13.november je Svetový deň dobrosrdečnosti, ktorého podstatou je inšpirovať jednotlivcov k väčšej láskavosti a dobrosrdečnosti, prekonať hranice svojej kultúry, rasy, náboženstva a spojiť národy k vytvoreniu lepšieho sveta. A zároveň je to Deň Guinnessových svetových rekordov. Deň Guinnessových svetových rekordov sa oslavuje od roku 2005 a inšpiruje ľudí k pokusom o prekonanie rekordov.
Už tradične sa stáva tento deň aj dňom, kedy vyhlasujeme oficiálnu zbierku tento rok už rozprávkových knižiek, z ktorých znovu vytvoríme rekordný #VianocnyRozpravkovyStromček v mesiaci december a budeme znovu žiadať o zápis medzi Slovenské rekordy.

V mene všetkých našich #Deti vám úprimne ďakujeme.

Ďakujeme aj našim partnerom za spoluprácu.

Kráľovná #Anasud#SoStastimVsrdci Dusana Mazorova (predsedníčka POP Akadémia – Pokora Odvaha Pokoj ale hlavne mamina #ZazracnaBea )
Fotografia a Grafika Kristína Bártfayová
Ateliér BASEfactory
Koruna Mária Feketeová ArtistGalavencek

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s