#VianocnyRozpravkovyStromcek 2021

Ďakujeme, stali sme sa znovu raz #SlovenskyRekordman

#KnihyPreZazracneDeti 2021

#Dakujeme všetkým detičkám, ich rodičom, učiteľkám a učiteľom, riaditeľkám a riaditeľom z MŠ a ZŠ za vyzbierané rozprávkové knižky #OdDetiPreDeti v mesiaci november 2021, z ktorých sme vytvorili spolu s našimi rozprávkovými bytosťami rekordný #VianocnyRozpravkovyStromcek. Má cca 3 metre, nájdete ho pri Slávnostnom schodisku na Bratislavskom hrade od 1.decembra do 7.januára a na Vianoce vám prezradíme koľko knižiek sa nám na neho zmestilo, a či sme získali aj tento rok titul #SlovenskyRekordman. Mnohí ste sa ma pýtali, či budeme aj pri knižkách postupne zvyšovať výšku stromčeka počas ďalších 2 rokov. Budeme. Pre tento rok sme sa ale rozhodli pre menší stromček, aby ostalo čo najviac knižiek pre vianočné balíčky pre rodiny zdravotníkov, ktorí majú v rodine malé #deti. Vďaka vašej skvelej podpore sa nám podarilo vyzbierať zopár stovák knižiek počas 29. a 30. novembra v Bratislave. Na mnoho MŠ a ZŠ sme sa nestihli ani dostať a vyzdvihneme si knižky teraz v decembri. A sme naozaj veľmi radi, že ste nám pomohli a zdravotníkom v prvej línii, ktorí v momentálnom období trávia naozaj veľmi málo času so svojimi deťmi, vnúčatami, neterkami či synovcami, dokážeme podarovať vianočný darček – knižky. Je to prejav vďaky od nás všetkých. Pevne veríme a dúfame milí hrdinovia dnešných dní, že počas Vianoc budete mať chvíľu čas aj pre svojich najbližších.

Ďakujeme aj vedeniu SNM – Historické múzeumBratislavský hrad / Bratislava Castle a NR SR, že tento krásny a jedinečný stromček môže byť vystavený na najkrajšom mieste v Bratislave. Veľmi si vážime túto spoluprácu, pretože pre darované knižky od deti pre ďalšie deti by ani viac symbolickejšie miesto nebolo, než akým je práve srdce Bratislavy.Najstaršou darovanou rozprávkovou knižkou je zatiaľ Môj Macík z roku 1952, ktorý je aj inštalovaný na stromčeku. Knižky zo stromčeka a zároveň vyzbierané knižky v budúcom roku v rámci benefičného programu Rozprávka je umenie, poputujú do čakárni v nemocniciach a na rôzne oddelenia pre deti v nemocniciach v SR.

Tie najkrajšie úsmevy z Bratislavského hradu Vám posiela #KralovskaRodina#NaModro kráľovná #Anasud#DusanaMazorova, kráľ #Kedar, princezná #Aktaeb, princ #Leinad, princezné z rozprávky #RozpravkaJeUmenie#SipkovaRuzenka s princom, #Snehulienka, #Zlatovlaska, #Popoluska a Naty. Ďakujeme za kávičku v porceláne od Denisky a všetkým dobrým ľuďom za poslané #Dobro#SoStastimVsrdci.Veľmi, preveľmi sa tešíme, že nech to máme mnohí v oblasti kultúry a programov pre deťúrence momentálne nie ľahké, podarilo sa predsa len tento projekt uskutočniť.#DarujKnihu#VratDetomKulturu#FormujZivot

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s